Angol nyelvvizsga

Az angol nyelvvizsgák

A legtöbb angol nyelvvizsga a hatszintű Közös Európai Referenciakereten (KER) alapul, amely a következő nyelvhasználókat különbözteti meg: mesterfokú (mesterszintű C2 és haladószintű C1), önálló (középszintű B2 és küszöbszintű B1), valamint alapszintű nyelvhasználó (alapszintű A2 és minimumszintű A1). A mérhető nyelvtudás részletes skálájáról és a három plusz szintről (A2+, B1+ és B2+). online (www.keronline.hu) olvashatsz, és készségenként a szinteknek megfelelő feladatokat próbálhatsz ki.

Választhatsz akkreditált (Magyarországon államilag elismert), nemzetközi (külföldön elismert, de itthon honosítható) és egyszerre akkreditált és nemzetközi általános és szakmai nyelvvizsgák közül. Az akkreditált nyelvvizsgák lehetnek egynyelvűek (angol) vagy kétnyelvűek (angol és magyar).  A kétnyelvű vizsgákon közvetítési feladatok is vannak pl. fordítás vagy összefoglalás. Az Oktatási Hivatal (OH) Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ (NYAK) honlapján (www.nyak.hu) megtalálhatod a vizsgák részletes leírásait és linket a vizsgaközpontjaik honlapjához, ahol még több információhoz és példához juthatsz.

Melyiket válasszad?

Mivel mindegyik vizsgára célirányosan kell készülni, nagyon fontos, hogy legalább az alábbi pontokat vedd figyelembe a választásnál:

  • milyen bizonyítványra (általános vagy szakmai) van szükséged
  • hol szeretnéd felhasználni a megszerzett bizonyítványt /csak Magyarországon (akkreditált), csak külföldön (nemzetközi) vagy mindkét helyen (honosított nemzetközi, valamint egyszerre akkreditált és nemzetközi)/
  • milyen szintű (A2, B1, B2 vagy C1) vizsgát kell tenned
  • milyen feladatok állnak hozzád közel
  • milyen időkeretre tudsz felkészülni
  • milyen könnyítést szeretnél igénybe venni (pl. szótárhasználat, felkészülési idő)
  • hol és mikor vizsgázhatsz (pl. lakóhelyedhez közel vagy távol, hétköznap vagy szombaton, ugyanaznap vagy különböző napokon szeretné a szóbelit és írásbelit letenni
  •  mikorra kell a bizonyítvány
  • mennyibe kerül a vizsga

Melyik nyelvvizsgákból tartunk egyéni nyelvvizsga-felkészítést?

Nyelviskolánkban bármelyik általános angol nyelvvizsgára felkészítünk.
Szakmai nyelvvizsgákra is vállalunk felkészítést, amennyiben valamelyik azon a területen jártas nyelvtanárunk rendelkezik szabad kapacitással.

Melyik nyelvvizsgákból szoktunk csoportos nyelvvizsga-felkészítést tartani?

Tapasztalatunk szerint, a nyelviskolánkat felkereső emberek az Origo az ECL és a TELC általános angol nyelvvizsgái iránt érdeklődnek, így általában ezekre a vizsgákra tartunk felkészítést.

Miben egyeznek meg ezek a nyelvvizsgák?

Az Origo az ECL és a TELC általános angol nyelvvizsgái megegyeznek többek között a következőkben:

  • a KER szintjein alapulnak
  • akkreditált nyelvvizsgák
  • A2, B1, B2 és C1 szintű vizsgáik vannak
  • nemcsak komplex (írásbeli és szóbeli) vizsgát lehet letenni, hanem az írásbeli (olvasás és írás) és a szóbeli (hallgatás és beszéd) részvizsgákra külön is lehet jelentkezni
  • rendelkeznek honlappal, ahol megtalálhatsz minden vizsgainformációt, sőt mintafeladatokon kipróbálhatod tudásodat

Origo:http://www.itk.hu/

ECL:  www.ecl.hu

TELC: www.telc.hu

  • jelentkezés után e-mail kapcsolattartás
  • részkészségenként legalább 40%-ot kell teljesíteni a 60%-os sikeres vizsgához pl. írásbeli vizsgánál mind az olvasásnál, mind az írásnál teljesíteni kell a 40%-ot, de természetesen az egyik részkészségnek jobbnak kell lenni, hogy sikeres legyen a vizsga (40%+80%=60%)

Miben különböznek ezek a nyelvvizsgák?

Az Origo, az ECL és a TELC általános angol nyelvvizsgái a következőkben térnek el:

  • a nyelvi szintet mérő feladatok típusában és az időkeretben
  • ugyanazon a napon vagy más napokon teheted le a komplex vizsgát
  • szótárhasználatban (egynyelvű szótár mindenhol vagy kétnyelvű szótár az írásnál vagy nincs szótár)
  • a beszédkészséget mérő vizsga előtt rendelkezésre álló felkészülési idő tekintetében
  • a beszédkészségvizsgáról mikor készül hangfelvétel (mindig, vagy ha beleegyezel)
  • a vizsgáztatóval vagy egy másik vizsgázóval együtt oldod meg a beszédkészséget vizsgáló feladatokat
  • az árban
  • megválaszthatod-e a fizetésmódot (átutalással, csekkbefizetéssel vagy személyesen)

Hol jelentkezhetsz ezekre a nyelvvizsgákra?

Mindegyik nyelvvizsgára lehet a honlapjukon, valamint az általad választott vizsgahelyen jelentkezni.

Origo: http://www.itk.hu/

ECL: www.ecl.hu

Váci nyelvvizsgahelyek

ECL: Apor Vilmos Katolikus Főiskola Idegen Nyelvi Tanszék, Vác, Szent Miklós tér 14.
www.avkf.hu/ecl-nyelvvizsgahely-0

TELC: TELC honlapján vizsgázás: Boronkay György Középiskola

Origo: Itk.hu